Shrnutí roku 2014Rok 2014 a Ženy v akci

Tak nám skončil rok  a začal nový, zase máme čisté stránky diářů a pomalu, abychom je začali plnit daty našich akcí. Rok 2014 byl pro náš spolek dle mého názoru velmi úspěšný, byl to rok našeho založení a od března jsme toho stihli velké množství.

Prvním našim počinem byly ne příliš úspěšné Velikonoční dílny dne 5.3.2014. Ne, že by se nepovedly, to právě naopak,ale zklamal nás počet lidí. I když vzít to kolem dokola, i komornější akce mají své kouzlo a atmosféra udělá hodně. Prostě jsme si to i tak užily.

Pod názvem Den zdraví jsme se 17.5.2014 pěkně zapotily u tří druhů cvičení, protáhly jsme se při aerobiku, zatančily si při zumbě a vyzkoušely všechny svaly u pilátes. Byl to mazec,ale parádní. Troufám si říct, že úspěch byl veliký. Užily jsme si to všechny, ochutnávka zdravých pomazáneky a dobrot se taky povedla a Peťa Perutková má od té doby plné ruce práce s výrobou sýrů pro nás všechny.

Přišlo léto a náš spolek dostal pod správu kulturní dům. Důvod k oslavě to asi nebyl, dneska už víme co je s tím práce a starostí, ale myslím si, že se hnulo k lepšímu spousta věcí a kulturák nám pomalu kvete. Dostal novou výzdobu, po x letech je celý vypraný a vydrbaný od shora až dolů a kalendář jeho užívání je taky dost plný, takže všechno šlape jak má. Samozřejmě jsme lehce zkrášlily i okolí, zatím je osázený jen jeden záhonek,ale zato se krásně chytil a už letos nám dělal radost.

Spolu s SDH jsme v červenci,přesněji 12.7., uspořádaly Dětský den se zaměřením na zdravotnictví.  Úspěch byl veliký. Rodiče i děti zářili spokojeností, něco nového se přiučili. A moje drahá Ostravská část rodiny byla velmi nadšená, že umíme vymyslet vzdělávací zábavu bez mrknutí oka. Jó hold Zámrsky nejsou žádné béčka!!!

A pak přišlo září, spolky se spojily a za velké pomoci a obětavosti Radka Schmuckera i obce  proběhly Zámrské hody. Tato dvoudenní záležitost, která proběhla 27. 9. - 28.9. 2014 byla úspěšná i neúspěšná. Je to sporné, myslím, že z toho máme všichni lehce smíšené pocity. Sobota se celkem vydařila, dozvěděli jsme se něco nového o historii našeho okolí od pana Pavlů, hrála nám živá hudba, u fotek občas nebylo k hnutí a volná zábava se protáhla do pozdních nočních hodin. Děti okupovaly skákací hasičské auto i herní koutek, o některých jsme až do večera ani nevěděli. Neděle ta už byla slabá, do průvodu na mši přišlo méně lidí, než jsme čekali, vyšli jsme pozdě kvůli špatné komunikaci.Otec Jan kvůli úrazu čekal v kostele a my u hasičárny.  Po mši se k nám do kulturního domu připojila jen hrstka lidí. Na všechny čekal řízek a bramborový salát a nic. Neděle byla snad nejslabší. No uvidíme příště, třeba se účast vylepší, i když ti co přijít chtěli přišli.

Dne 13.11. jsme konečně nic nechystaly a prostě si zašly se svými protějšky a známými či příbuznými do divadla. Pravda nejeli jsme daleko jen do Hranic na Střelnici a divadlo přijelo za námi. Eva Holubová, Ivana Chýlková, Mojmír Maděrič a Jan Holík se nám představili v komedii Klára a Bára. No bylo to velmi veselé a dobře jsme se bavili. Konečně někdo něco pořádal pro nás.

Po měsících čtení a přípravy jsme mezi námi v Zámrskách přivítaly paní Jaroslavu Černou spisovatelku, žijící v v Teplicích nad Bečvou. Sešly jsme se  15.11. v zasedací místnosti obecního úřadu. Opět nás nebylo moc,ale nakonec se to ukázalo jako veliké plus. Popovídali jsme si o knihách, jak vznikají o jaká témata se paní Černá zajímá, co má v plánu, přečetla nám ze své nové pohádkové knihy jednu kapitolu nebo chcete-li pohádku. Dozvěděly jsme se něco o regresích i ezoterice a bylo to moc zajímavé povídání. Užily jsme si to všechny, odnesly si knihy a spoustu pozitivní energie.

Hned druhý den 16.11. náš kulturní dům rozezněly tóny vážné i nevážné hudby. Dámské trio z ZUŠ Hranice nás provedlo pomocí hudby staletími. Takový pohodový odpočinkový a komorní koncert. Opět účast nebyla velká,ale účinkující se nám ze vstupného podařilo zaplatit. Tuto akci vymyslel náš kamarád Radek Schmucker a my mu s tím trošku pomohly a bylo to moc fain, tak snad příště přilákáme víc lidí.

No a přišel prosinec, ten byl taky hrozně nabitý. Začalo to 7.12. předvánočními dílnami, na rozdíl od těch velikonočních ty měly úspěch. Alespoň co dopočtu zúčastněných a dobré nálady, i když tu my máme stále. Vyráběli jsme o sto šest a vzniklo z toho hromadu pěkných vánočních dekorací z vatových tampónku, těstovin, kávy apod. Užili jsme si opravdu všichni a bylo to moc fain.

9.12. jsme měly takový malý,dá se říct, vánoční večírek, v Hranicích v Bonveru. Čistě dámská jízda s Halinou Pawlovskou co dodat.Plno smíchu, Halina je výborná a vtipná vypravěčka, nadsázky a veselých komentářů jak k její kypré postavě i k životním událostem. Bylo to parádní, sešly jsme se v plném počtu,přijaly novou členku Lenku Kubešovou, no výjezdní zasedání jak má být.

10.12. proběhlo tradiční zpívání koled u našeho vánočního stromu, tak u nás po druhé Česko zpívalo koledy. Organizace byla veliká, lidí mraky, chybička se sice zase vloudila,ale to už tak u nás bývá. Tentokrát nás doprovodila na klávesy Lenka Kubešová a zase i přes nedostatky jsme se posunuli k lepšímu. Důležité bylo, že naši spoluobčané přišli a společně jsme vytvořili příjenou a přátelskou předvánoční atmosféru.

Posledním počinem roku se stala sbírka ošacení, domácích potřeb, hraček, nádobí pro azylový dům v Havířově.Ve dnech 15. - 19. 12. paní Ledvinová trpělivě na obecním úřadě přijímala pytle všech zmíněných věcí, fotografovala příchozí,a tak díky všem dobrým lidem v naší obci a nejen jim 21.12. odjelo naložené hasičské auto do Havířova. Osobně jela věci předat Helča, Markétka, Radek, Pavel Vinklárek a Arnošt. Věci přebírala paní ředitelka, od pohledu milá a příjemná paní a věřím, že s radostí. Předávání jsme se nezúčastnila,ale podle Helčina vyprávění, setkávají se tam dnes a denně s velmi smutnými a šílenými příběhy maminek a dětí. Originál vyprávění poskytuje Helča.

A tak nám ten rok skončil silvestrovským fotbalem, bruslením, děti se svezly na bobech a sáňkách v koňském vleku a vše vyvrcholilo všeobecným veselením v kulturáku. To už samozřejmě nebylo v naší režii.

Co dodat na závěr. Rok to byl co do množství akcí nabitý a úspěšný. Bylo nás všude vidět a bylo o nás taky všude slyšet, hlavně v novinách. Přibyly nám dvě členky Peťa Perutková a Lenka Kubešová, spoustu věcí jsme se naučily a ze spousty věcí jsme se poučily. Pochopily jsme a doufám, že s námi i ostatní, že jsme holky šikovné a nebojíme se s ničím poprat. Každá umíme něco jiného, můžeme se ledacos jedna od druhé přiučit, a tak se vzájemně doplňujeme. Musím poděkovat všem co s námi spolupracovali a pomáhají nám.Radkovi, některým z řad hasičů, hlavně Pavlovi Vinklárkovi, obci i myslivcům a hlavně našim rodinám a partnerům, že s námi mají trpělivost.

Tak milé Ženy díky za ten minulý rok a vzhůru do toho nového, snad se taky vydaří. Hodně štěstí,  zdraví a lásky, pevné nervy a hodně elánu!!!!!

 

                                                                                                                             Zdenka

 


Komentáře


  • 8. 1. 2015 8:03
    Šmuky
    Pozdravení

    Bylo mi ctí přispět drobnou pomocí vašim smysluplným akcím. Přeji vám opět spoustu nápadů a zdaru při pořádání akcí v novém roce 2015 a spokojenost a radost u vašich rodinných krbů.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

IMG_20200117_191509.jpg

Jedna z příprav pyžamového bálu

Zajíčci na tahu11. Ženy foto.jpg

 

 

Video z koncertu Dámského tria

Largo z 9.symfonie A. Dvořáka
small004[3].jpg