Aktuality


Novější 1 3

Shrnutí roku 2017

Ženy v akci a rok 2017
Po perném prosinci nás čekala příjemná změna v podobě pozvání na výroční valnou hromadu sboru dobrovolných hasičů 13. 1. 2017. Té se účastníme velmi rády, poněvadž nic neorganizujeme a jen posloucháme chválu i od okolních sborů. Je to velmi příjemné. Tímto hasičům děkujeme za milé pozvání a příjemně strávený večer.
Dne 21. 1., nás čekal nástup v plné polní, abychom pomohli našim hasičům s tradičním maškarním plesem. Téma kalendář jsme doplnily vlastnoručně vyrobenými tričky s vytrženým listem kalendáře. I přes menší účast dětí kvůli chřipkové epidemii byla akce úspěšná.
Začátek roku samozřejmě patří plesové sezóně. Některé z nás se zúčastnily farního plesu v Kelči. Po dlouhé době jsme provětraly plesové róby a oprášily taneční kroky. Perličkou bylo, že cenu co jsme věnovaly do tomboly, vyhrála Helča zase zpátky.
Jarní dílničky se nesly v duchu, pleteme z proutí. Pod taktovkou Pavly Honešové a pod našima rukama vznikly během tří nedělí proutěné kytičky, košíčky, hnízdečka, koule a na závěr i jehlany. Ověřily jsme si, že umíme plést i bez jehlic či háčků.
Březen byl velmi pilný a kulturní, kromě zmíněných dílniček, část z nás navštívila představení divadla Ventyl jménem Dva nahatí chlapi. Ještě, abychom u tohoto tématu chyběly. Divadla není nikdy dost, a tak jsme si vyjely jako již tradičně do Prahy na muzikál. Tentokrát na Ples upíru, a že to byl zážitek. Můžeme vřele doporučit!
V rámci naší výborné spolupráce s našimi hasiči se stává tradicí pálení čarodějnic spojené s prvním kolem soutěže v požárním sportu, tentokrát 30. 4. I přes chladné počasí vše proběhlo ke spokojenosti všech. Vypít se vše vypilo a o jídle nemluvě.
Pomáhat a chránit, letošní téma dětského dne. I bez účasti Policie ČR jsme to zvládli s bravurou a ku spokojenosti všech dětí. Počasí nám přálo, dětí přišlo taky požehnaně, co dodat další úspěšná akce ve spolupráci s hasiči. I fotbalový zápas Ženatí versus Svobodní se bez nás neobešel, půjčily jsme své muže a některé i syny.
29. 7., byl dnem tradičního turnaje 4 obcí, zúčastnily se týmy Skalička, Těšice, Komárovice a naši borci. Ani zde jsme nechyběly, ať už jako pomocné síly, či dozor u skákacího hradu nebo jen jako fanynky. Jak dospělých, tak i dětí.
Možná, že se nám letos podařilo založit novou tradici, protože naše Zdenča je akční na více frontách, táhneme tu pomyslnou káru s ní. Do ledasčeho nás namočí. Některé z nás totiž v kostele uvidíte jen před poutí, a to uklízet. U příležitosti 150. výročí posvěcení kapličky se u ní po letech konala mše sv. a věříme, že nebyla poslední.
Léto uteklo jako voda a nadešel konec prázdnin. Není sice co slavit, ale i tak mnozí z nás zavítali na hřiště. První termín loučení s prázdninami nevyšel, počasí hold neporučíme. Na podruhé už to vyšlo. Vyráběli jsme trička technikou savování a i přes smutek dětí ze začátku školního roku bylo veselo až do večera.
Nejvíce práce a starostí tradičně máme s Poutí na sv. Václava. Pod vedením naší budoucí čestné členky paní Palové jsme vypulírovaly kapli, provedly návštěvníky. Je to sice k nevíře, ale i v Zámrskách se občas objeví nějací turisti. Byli velmi spokojení, dostali výklad i chlebíčky a myslím, že na nás jen tak nezapomenou. Tolik žen s košťaty se prý jen tak nevidí. Samotná pouť proběhla téměř luxusně, jednak přispělo nádherné počasí, a také věhlas naší Zámrské kavárny, která jíž po několikáté sídlila v hasičárně. Pekařky nám napekly, pivo i slivovice tekla proudem. Malá výstavka u kapličky i galerie na šňůře splnily nad míru naše očekávání. Pohoda jen to hvízdne.
Být? Či nebýt? To otázka. Na pořad dne proto přichází, již několik let očekávaná hodová zábava. Kulturák praskal ve švech, Ervin s kapelou hrál jak o život a Zdeňa s Pepou u vstupného nenechali proběhnout ani myš. Bar byl průběžně doplňován z domácích zdrojů celé obce. Toník se měl ve výčepu co ohánět. No, tak vypité Zámrsky nikdo z nás nepamatuje.
Jako odpočinkovou akci, tzv. za odměnu jsme se zúčastnily tradiční hodové zábavy sousedních Němetic. Konečně jsme v baru stály na té správné straně.
V předvečer státního svátku 28. 10. prošel Zámrskami lampiónový průvod v naší režii, položili jsme věnec k pomníku padlých, zapěli hymnu a nechyběla ani promítaná pohádka pro děti.
Listopad, tak ten byl ve znamení samých kulatin a tudíž i oslav. Naše Zdenička oslavila krásné, teprve 30. narozeniny. A u toho jsme samozřejmě nemohly žádná chybět! Trošičku jsme si z ní udělali prču a korunovali ji královnou všech i pro tu příležitost právě vzniklých Zámrských spolků. Náramně jsme si to s ní užily.
Beseda s důchodci není až tak naše akce, ale i tam přikládáme ruku k dílu zvláště, když naše předsedkyně je také členkou zastupitelstva. Hold, musíme si pomáhat.
Když slaví naše první dáma, to nemůže být jen tak. Kam se hrabe Zemanová, Klausová i Havlová na naši paní Palovou nemá ani Trampová. Kulturák jsme zkrášlily nejen novými záclonami, ale i našimi hereckými výkony. Žádné narozeniny se prostě bez pověstné scénky neobejdou. Udělily jsme s paní místostarostkou historicky první řád vařečky zlaté a zorganizovaly vystoupení na MDŽ. Paní Palovou jsme přijaly za čestnou členku našeho spolku.
Naše Peťa Perutková a potažmo i Irča Vinklárková si na svá bedra vzaly předvánoční dílničky. Rozhodly se nás zase přiučit něčemu novému a zabavit nám děti. Zákusečky, kafíčko, svařáček, a tentokrát i višňovka od holek z Hustopeč nám zpříjemnily tvořivé odpoledne a adventní čas mohl začít. Zúčastnily jsme se také rozsvěcování vánočního stromu a přispěly nějakou tou dobrotou.
Své zástupce máme i při poslední leči, kterou pořádají naši myslivci. Účastníme se moc rády, jen z Marcely se letos stal inventář kulturáku. Pomáhala, kde se dalo a stále. Za to jí moc děkujeme.
Kdo ještě nebyl vánočně naladěn, mohl to napravit svou účastí na adventním koncertu v kapli. Tentokráte nám zazpíval sbor sv. Huberta z Loučky. I zde jsme nechyběly.
Naší srdcovou záležitostí je vámi oblíbené Česko zpívá koledy. Nestojí to moc námahy, ale je to příjemně a vesele strávený čas s vámi.
Dne 29. 12., proběhlo naše první ukončení roku. Navštívily jsme v plném počtu naši nově otevřenou hospůdku a oficiálně přijaly nové členky. Jsou jimi Peťa Štrálová a Alča Trlifajová. Takže je nás už deset. To nepočítám čestnou členku paní Palovou a jediného muže mezi ženami v akci Šmukyho. Nálada byla výborná a veselá, možná i hravá. A do nového roku jsme si daly předsevzetí, že se budeme takto potkávat častěji. Není totiž všechno jen o práci.
Poslední den v roce nemůže chybět tradiční silvestrovský fotbálek a samozřejmě my na něm. Fanoušci a konzumenti jsou také potřeba. A nakonec jak jinak strávit poslední den v roce než v dobré společnosti. Svařák, čaj i nějaká ta klobáska se vždy najde, takže nás neodradí ani nepřízeň počasí. Silvestr v KD se letos nekonal, ale i přes to takový malý improvizovaný a trošku putovní proběhl.
Co na závěr, to byl v kostce náš rok. Když dáváme souhrn dohromady, vždy se zhrozíme, kolik toho za ten rok vlastně bylo. A to je dobře. Někdy nám jde hlava kolem a naši rodinní příslušníci to s námi nemají lehké, ale děláme to rády a s vervou.
Tímto děkujeme všem členkám za práci, čas i píli. Neutuchající dobrou náladu a co dodat. Do nového roku hodně zdraví a elánu. Ženy jen tak dále!
Poděkování patří také všem, co nám v naší práci pomáhají, zvláště našim hasičům, našim rodinným příslušníkům, všem pekařkám, zastupitelstvu a vám všem co navštěvujete naše akce.

 Pleteme z proutí

Datum konání: 5. 3. 2017

Návrat ke košikářství v Zámrskách

V roce 2015 a 2016 proběhl na Odborném učilišti v Kelči projekt „Návrat ke košikářství“. Ten byl zaměřen na přenesení lidové tradice nejen mezi vyučující, ale i mezi žáky. O projekt pletení z vrbového proutí projevila také řada zájemců z řad široké veřejnosti. Ti se do pletení zapojili hlavně v jarním tvoření a velikonočních výstav.

V  letošním předjaří se do pletení z proutí pustily ŽENY V AKCI v Zámrskách. Sešly jsme se v různém počtu po tři nedělní odpoledne v místním kulturním domě a začaly plést. Přišly i děti a těm pletení taky velice dobře šlo. Z připraveného vrbového proutí jsme se prvně pustili do pletení vrbové kytičky. Ti, kteří byli rychlejší si vytvořili i malé základy na košíky. Navedené proutí svázali ve vrchní části a vytvořili klícku …třeba na primulku. Ve druhém pletení jsme se společně pustili do pletení kužele. Tohle už nebylo tak náročné na pracnost, jako předchozí práce, ale výsledky byly také super. Ten kdo chtěl a měl prostor, zkoušel plést pomlázku. Do toho se zapojily hlavně děti. Na třetím pletení jsme vyplétali proutěnou kouli, která může být samostatně nebo i po dozdobení pěkným doplňkem v interiéru i exteriéru. Třešničkou na dortu byla proutěná srdce. Po celou dobu panovala super tvořivá nálada. Děvčata myslela i na chuťové buňky a dobroty, které upekly a ty byly příjemnou tečkou za tvořivým odpolednem. Děkuji, že jsem Vám měla možnost něco málo ze svých získaných zkušeností z projektu předat a spolu s Vámi tvořit. Byli jste všichni moc šikovní a věřím, že Vám vytvořené výrobky budou dělat velkou radost.

022.JPGDílničky

242.JPG

Klubíčko a háček
V sobotu 27.2. jsme se setkaly u klubíčka a háčku už podruhé. Tentokrát jsme měli nejen velké množství naháčkovaných modelů hlavně od Lenky Kubešové a Zdeňky Hašové, ale i hromadu vln přízí háčků a bambulí, které jsme si mohli koupit a zapůjčila nám je Hobby Jana z Valašského Meziřičí, za což moc děkujeme. My jsme pobraly inspiraci, háčkovat bylo z čeho a všechno mohlo začít. Tentokrát jsme se převážně sešly háčkovalenky, které háček už důvěrně znají, některé jsme byli už i minule a ty co nebyly, rychle se zaučily. Zavítaly také mezi nás děvčata z Kelče a opět děvčata z Hustopeč, které jsou pravidelné návštěvnice našich dílniček a moc se jim s námi líbí. Taky si naše dílničky umíme pěkně zpříjemnit něčím dobrým, za což našim „Ženám“ pekařkám děkuji. Velká pochvala patří děvčátkům, které byly moc šikovné, obzvlášť Klárka Vinklárková, která odcházela s půlkou uháčkované kabelky a věřím, že je na své dílko patřičně hrdá. Odpoledne velmi rychle uteklo u příjemného povídání a večer jsme se rozcházely s dobrým pocitem a hlavně elánem své modely co nejdříve dokončit, abychom se v nich mohly vyrazit. No, a protože to byla velmi povedené akce, už se zase těšíme na příští rok.

 Maškarák

Datum konání: 23. 1. 2016

big016.jpg

Miluji fotbal

Ne, nebojte se není to žádné vyznání,ale téma letošního maškarního plesu. S novým rokem k nám přišla plesová sezóna, a protože jediným plesem v Zámrskách je ten maškarní, tak se každým rokem snažíme jej tématicky obměňovat a samozřejmě vylepšovat. Dětí máme jako smetí a stále jich, díky Bohu, přibývá, svědčí o tom i každoroční vysoká návštěvnost.Den ,,D" pro všechny milovníky fotbalu a samozřejmě pro všechny masky, nastal 23.ledna 2016. Kulturním domem se od 14:00 proháněl anděl, černokněžník, tygr, víly, princezny, kovbojové a samozřejmě fotbalisti,masek byla spousta ani je nedokážu všechny popsat. Kiosek byl jako vždy nabitý k prasknutí všemi možnými dobrotami, samozřejmě i těmi tekutými. Slavnostním nástupem a malou rozcvičkou týmu Žen v akci Zámrsky, tentokráte ve slušivých dresech pod vedením Lenky Kubešové, mohl maškarní rej začít.

Nechyběl průvod masek, kde každý mohl předvést svůj kostým, hezky jsme se v kruhu pozdravili, hromadně vyfotili a soutěže mohly směle začít. Na povel nás všechny měla Lenka Kubešová a s mikroportem obcházela všechny děti, trpělivě vysvětlovala pravidla každé soutěže. Teta Helča Vozáková jí statečně sekundovala a často i dělala pokusného králíka. Názorná ukázka je hold názorná ukázka. Z nepřeberného množství soutěží vyzdvihnu stříhání namotaných bombónů na fotbalové brance se zavázanýma očima, přenášení kopačáku na břiše jako raci, slalom s florbalovým míčem na lžíci aj. Jako každoročně nás přijely navštívit Pastelky z Kelče, zatančily nám svou novou sestavu a následně jsme se něco přiučili i my od paní cvičitelky Vlaďky.

Pro některé byl ovšem nelepším zážitkem, když se neočekávaně sál ponořil do tmy, nikdy bych nevěřila jakou radost dětem i dospělým udělají vypadlé pojistky. To se prostě u nás někdy stává, ale strejdové hasiči hned vše napravili a jelo se dál. Čekala nás jak jinak než bohatá tombola. Prodej losů snad nebral konce,ale k samotnému losování jsme se přece jen dostali. Pro množství cen jsme museli losovat na dvakrát,ale myslím si, že to nikomu nevadilo.Na krásné ceny si děti rády počkaly. Vždyť poličku do pokojíčku, pekáč na sníh, rodinnou hru nebo stav na výrobu perličkových náramků či ozdob nedostávají každý den.

Nikomu nevadila vánice ani namrzlé cesty, všichni se dobře bavili, protože kde je legrace, odtud se nikomu nechce jít domů. A tak se stalo, že byl najednou večer. Uteklo to snad ještě rychleji než kdy dřív. Unavené tentokráte neodcházely jen děti, ale i my dospělí. Zorganizovat takovou tlupu dětí je někdy opravdu honě vysilující. Ale to nevadí, protože my všichni to děláme rádi a s láskou.

Veliké poděkování patří paní Lence Kubešové, která vymýšlela a následně taky organizovala veškeré soutěže a dění na sále a dalo jí to moc práce. Leni děkujeme bylo to super.

Děkujeme našim Hasičům, bez nich, jejich pomoci a neodmyslitelného vedení kiosu i moderování Zdeňka Vozáka by maškarní nebyl, tak úspěšný.

Děkujeme paní Boženě Vozákové a paní Blaženě Hašové, že trpělivě prodávaly celé odpoledne vstupné a rozdávaly lístky na občerstvení.

No a na závěr děkuji všem pekařkám za výborné zákusky a vám milé Ženy za vaši píli a pomoc se vším co se dalo.

Zdeňka HašováZámrsky zpívají koledy

Datum konání: 9. 12. 2015

Česko zpívá koledy již potřetí v Zámrskách

Jak se říkává do třetice všeho dobrého i zlého jsme se v Zámrskách sešli, aby se i naše obec opět stala součástí celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Udály se u nás jisté změny a troufám si říct, že k lepšímu. Poprvé koledy zazněly u naší kaple svatého Václava ,u nově nasazeného vánočního stromu, a poprvé jsme si krásně zazpívali všichni najednou. Je pravdou, že přišlo o něco méně účastníků ale i tak se povedla nádherná atmosféra, kterou nepokazil ani déšť. V letošním roce jsme vsadili na techniku a za pomocí obyčejného rádia se spojili s brněnskými koledami. Výjimečně nás netrápily problémy s elektronikou jen jsme začali až druhou koledou, v 18:00 u nás totiž zvoní klekání, při němž toho není moc slyšet, takže zazněla až na závěr. Bylo super se přidat k někomu většímu obzvláště pro některé zpěváky, včetně mně už jen ten potlesk za každou koledou zahřál u srdce a povzbudil k lepším výkonům. Nakonec vlastně Zámrskám tleskalo celé Brno, tak jsme byli výborní. První koledu Nesem vám noviny už naši zpěváci zpívali sami a bez pomoci a povedla se na jedničku. Potlesk zazněl také, jen už jsme si tleskali sami, hold závěr patří mistrům. Koledy nás zahřály u srdce, svařák a čaj na těle a kdo do této doby nebyl vánočně naladěn, tak už zaručeně je. Za organizátory mohu hrdě říci dobrá věc se podařila. Moc děkuji všem zúčastněným za neutuchající dobrou náladu, paní Hašové za výborné rumové kuličky a Ženám v akci Zámrsky za uspořádání a veškerou organizaci s koledami související . Bylo to opravdu skvělé a všichni jsme si odnesli kousek té nálady a radosti sebou domů. Děkuji a příště zas.

 

Zdeňka HašováKoncert-dámské trio

Datum konání: 16. 11. 2015Lampionový průvod s pohádkou

Datum konání: 27. 10. 2015Svatební dostaveníčko

Datum konání: 27. 9. 2015

„ Svatební dostaveníčko“.

Po úspěchu loňské výstavy fotek s názvem „Zámrsky v proudu času“, jsme se ve spolupráci s obcí rozhodly uspořádat další fotografickou výstavu. Tentokrát svatebních fotografií, nesoucí název „Svatební dostaveníčko“.
Začaly jsme s dostatečně velkým předstihem, ale jak to bývá, tak tak jsme to stihly. Nějaký čas zabere shromáždění fotek, skenování, úprava, vyvolání a pak popsání a roztřídění fotek, ale zvládly jsme to a výstava byla velmi povedená. K vidění byla dvojitá svatba sester Vinklárkových, svatba s nejstarším známým datem z roku 1931 manželů Hašových a Segeťových, svatba s nejčerstvějším datem z 5.9.2015 manželů Havranových, zlaté ale i diamantové svatby, družičky a družby, svatební oznámení a spoustu dalších fotek, takový průřez celým stoletím. K vidění byly kytice, doplňky, šaty. Bylo příjemné vidět svatební tabule a kytice nevěst z první republiky, ze sedmdesátých let, ale i tabuli současnou a vesnickou. Kdo přišel, neprohloupil. Sál byl protknutý příjemnou atmosférou vzpomínek, jak se vdávaly naše babičky, maminky, jak jsme se vdávaly my, nebo naše děti. No prostě bylo se na co dívat. Kdo si všechno prohlédl, mohl posedět u svařáku, kafíčka a zákusků a v neděli byla dokonce pro pivaře vyjímečně otevřena hospoda již od dvou hodin.
V pondělí jsme nechali otevřeno i chvíli po slavnostní mši, kterou sloužil kancléř arcibiskupství Mons. Antonín Basler. Otec Jan měl pro své farníky překvapení v podobě uložení ostatku mladičké Marie Goretti do praskliny kříže v naší kapli sv. Václava. Máme tedy o patrona tedy spíše patronku obce víc.
V pondělí 28.9.kolem šesté hodiny jsme výstavu ukončily a už přemýšlíme, co vymyslíme na příští rok. Už padly nějaké návrhy, třeba výstava fotek Zámršťáci při práci, nebo výstava miminek a kočárků a nebo nedělat výstavu a uspořádat retro zábavu. Rádi uvítáme i vaše návrhy a podněty co nejdříve, protože rok uteče jako voda a kdo bývá připraven, nebývá překvapen. Pokud jste nebyli na výstavě anebo by jste si chtěli fotky prohlédnout v klidu doma, máte možnost, fotky jsou v albech k nahlédnutí na obecním úřadě,ale už bez zážitku.

Napsala Helena Vozáková a Zdeňka Hašová

 Výlet do Starého Města a do Modré

Datum konání: 5. 9. 2015

Tip na výlet anebo pojeďte s námi!

 

Výlet do Starého Města u Uherského Hradiště a do Modré

Ženy v akci jedou vláčkem 5.9.2015, bude to takové malé rozloučení s prázdninami.

Ráno odjezd z Hranického nádraží v 7.33 - Staré Město v 8.18 přesun na autobus a v 8.34 autobusem do Modré
Zpět odjezd autobusem z Modré ve 13.04 přesun pěšky cca 10min. chůze do KOVOZOO ve Starém Městě.
Odjezd zpět vlakem 15.42 v Hranicích 16.25 lze i pozdějším vlakem, ale s přestupem v Přerově např. v 17.30 v Hranicích 18.44

V Modré navštívíme expozici Živá voda a Archeoskanzen

Živá voda - V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami (například chřibské prameniště, venkovskou bylinkovou zahrádku či moravní lužní les).
www.zivavodamodra.cz

Archeoskanzen Modrá - Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem. Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost.
www.archeoskanzen.cz

KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě.
Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí překvapují mnoho našich návštěvníků. V současné době KOVOZOO obývá více než 170 zvířat a stále se rozrůstá.
www.kovozoo.cz

Zájemci o výlet hlaste se na tel. 724594605, nebo na helenavozakova@seznam.cz z důvodů zakoupení společné jízdenky.Dětský den a fotbal svobodní vs. ženatí

Zemědělství žije aneb dětský den v Zámrskách

Rok se s rokem sešel a přišel čas na tradiční dětský den zakončený fotbalovým zápasem Ženatí versus Svoboní. Bez této akce si u nás neumíme léto ani představit. Již po několik let se snažíme, aby naše dětské dny byly tématické a hlavně poučné. V loňském roce jsme si vyzkoušeli první pomoc, ošetřování či volání tísňových linek, tedy téma zdravotnictví a letos přišla řada na zemědělství. Zemědělství je všude kolem nás, tedy zvláště na vesnicích, a my často ani nevíme co nám roste na poli za domem. Co ještě nedávno živilo naše prarodiče a rodiče je dnes v pozadí naší konzumní společnosti.A to jsme se rozhodli změnit,alespoň na jedno odpoledne. Za přispění firmy Skalagro, a.s. Skalička se uskutečnil v Zámrskách dětský den s názvem Zemědělství žije, o pořadatelsví se opět podělily Ženy v akci Zámrsky a Sbor dobrovolných hasičů Zámrsky. Dne 11.7.2015 ve 14:00 to vypuklo se vší parádou a že se bylo na co dívat. Na hřiště najely kombajny, bagr, postřikovač i traktory, no přehled zemědělské techniky a děti nevěděly co dříve jestli soutěžit nebo prolézat stroje. Sedm soutěžních zastavení bylo různorodých, přiřazovali jsme k obrázků názvy zemědělských strojů, učili se dojit krávu na gumových vemenech, pohmatem poznávali plodiny například fazole, kukřici, okurky, česnek. Poznávali jsme zeleninu i rostliny, kde děti musely přiřadit plodiny k rostlinám, dále jsme určovali zvířata, jezdili slalom s naloženými kolečky v holínkách, házeli podkovami aj. No bylo co dělat i na co se dívat. Ale stejně si myslím, že největší zážitky měly děti ze strojů, troubili na sebe z kabin, točili volanty a plnými doušky si uživaly této ne příliš časté možnosti si posedět třeba ve zmíněném kombajnu či postřikovači. Ale všechno jednou končí, a tak se hřiště zazelenalo,bohužel ne čerstvou trávou,ale tričky s heslem dne, které na sebe děti oblékly a společným vyfotografováním  a odjezdem veškeré techniky dětský den skončil. Úspěch to byl veliký, akce se moc povedla a všichni jsme byli nad míru spokojeni. Chtěla bych velmi poděkovat firmě Skalagro, a.s. Skalička za jak finanční, tak organizační výpomoc a prezentaci své činosti a ochotu zapůjčit techniku během žní. Zvláště chci poděkovat paní Marceli Vozákové a panu Václavu Vozákovi za detailní přípravu soutěží a všeho kolem,objetovali tomu spoustu času i energie čehož si moc vážíme. Rovněž děkuji Ženám a Hasičům za vzornou spolupráci.

Ale den nám ještě neskončil a na dětský den volně navázal již výše zmiňovaný tradiční fotbalový zápas Ženatí proti Svobodným. Rok od roku nám přibývá ženatých, ale zároveň nám naskakují i nové generace svobodných,takže složení týmů je proměnlivé. Zápas je to velice důležitý jako o mistrovství světa, ano tak vážně jej hráči berou,a proto se důsledně celé odpoledne popichují narážkami na věk apod. Kdysi platívalo, že kdo chtěl v tomto zápase vyhrát musel se oženit. Poslední dobou už to až taková pravda nebývala,ale v letoším roce se stala věc nevídaná. Obvykle zápasy končívaly vysokými počty branek a tentokráte v regulérním čase padly branky jen čtyři, konečný výsledek byl tedy nerozhodný a přišly penalty, které rozhodly. Letos jsou v Zámrskách nelepší Ženatí. No a vzhledem k tomu, že se žádná akce v Zámrskách neobejde bez plně vybaveného kiosu, vítězství i prohru hráči řádně spláchli a napříč týmy oslavovali až do pozdních nočních hodin. Tak to byl událostmi nabitý 11.červenec 2015 v Zámrskách.

 

                                                                                                                     Zdeňka HašováNovější 1 3

26942450_1950137488333019_1422548973_o.jpg

Tak tady jsme konečně komplet. Už je nás 10, a oficiálně jsme v prosinci 2017 přijaly dvě nové členky Peťu a Alču! 

Jedna fotečka s našim jediným a čestným mužským členemIMG_7900.JPG

 

 

Video z koncertu Dámského tria

Largo z 9.symfonie A. Dvořáka
small004[3].jpg