Aktuality


Svatební dostaveníčko

Datum konání: 27. 9. 2015

„ Svatební dostaveníčko“.

Po úspěchu loňské výstavy fotek s názvem „Zámrsky v proudu času“, jsme se ve spolupráci s obcí rozhodly uspořádat další fotografickou výstavu. Tentokrát svatebních fotografií, nesoucí název „Svatební dostaveníčko“.
Začaly jsme s dostatečně velkým předstihem, ale jak to bývá, tak tak jsme to stihly. Nějaký čas zabere shromáždění fotek, skenování, úprava, vyvolání a pak popsání a roztřídění fotek, ale zvládly jsme to a výstava byla velmi povedená. K vidění byla dvojitá svatba sester Vinklárkových, svatba s nejstarším známým datem z roku 1931 manželů Hašových a Segeťových, svatba s nejčerstvějším datem z 5.9.2015 manželů Havranových, zlaté ale i diamantové svatby, družičky a družby, svatební oznámení a spoustu dalších fotek, takový průřez celým stoletím. K vidění byly kytice, doplňky, šaty. Bylo příjemné vidět svatební tabule a kytice nevěst z první republiky, ze sedmdesátých let, ale i tabuli současnou a vesnickou. Kdo přišel, neprohloupil. Sál byl protknutý příjemnou atmosférou vzpomínek, jak se vdávaly naše babičky, maminky, jak jsme se vdávaly my, nebo naše děti. No prostě bylo se na co dívat. Kdo si všechno prohlédl, mohl posedět u svařáku, kafíčka a zákusků a v neděli byla dokonce pro pivaře vyjímečně otevřena hospoda již od dvou hodin.
V pondělí jsme nechali otevřeno i chvíli po slavnostní mši, kterou sloužil kancléř arcibiskupství Mons. Antonín Basler. Otec Jan měl pro své farníky překvapení v podobě uložení ostatku mladičké Marie Goretti do praskliny kříže v naší kapli sv. Václava. Máme tedy o patrona tedy spíše patronku obce víc.
V pondělí 28.9.kolem šesté hodiny jsme výstavu ukončily a už přemýšlíme, co vymyslíme na příští rok. Už padly nějaké návrhy, třeba výstava fotek Zámršťáci při práci, nebo výstava miminek a kočárků a nebo nedělat výstavu a uspořádat retro zábavu. Rádi uvítáme i vaše návrhy a podněty co nejdříve, protože rok uteče jako voda a kdo bývá připraven, nebývá překvapen. Pokud jste nebyli na výstavě anebo by jste si chtěli fotky prohlédnout v klidu doma, máte možnost, fotky jsou v albech k nahlédnutí na obecním úřadě,ale už bez zážitku.

Napsala Helena Vozáková a Zdeňka Hašová

 Výlet do Starého Města a do Modré

Datum konání: 5. 9. 2015

Tip na výlet anebo pojeďte s námi!

 

Výlet do Starého Města u Uherského Hradiště a do Modré

Ženy v akci jedou vláčkem 5.9.2015, bude to takové malé rozloučení s prázdninami.

Ráno odjezd z Hranického nádraží v 7.33 - Staré Město v 8.18 přesun na autobus a v 8.34 autobusem do Modré
Zpět odjezd autobusem z Modré ve 13.04 přesun pěšky cca 10min. chůze do KOVOZOO ve Starém Městě.
Odjezd zpět vlakem 15.42 v Hranicích 16.25 lze i pozdějším vlakem, ale s přestupem v Přerově např. v 17.30 v Hranicích 18.44

V Modré navštívíme expozici Živá voda a Archeoskanzen

Živá voda - V expozici se seznámíte s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků i tůní. Ve venkovním areálu procházíte bohatou výsadbou zeleně. Najdete zde typické moravské biotopy s jejich charakteristickými bylinami a dřevinami (například chřibské prameniště, venkovskou bylinkovou zahrádku či moravní lužní les).
www.zivavodamodra.cz

Archeoskanzen Modrá - Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště na silnici Staré Město Velehrad. Je významným subjektem názorně osvětlující jednu z nejvýznamnějších etap našich národních dějin. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem. Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost.
www.archeoskanzen.cz

KOVOZOO Staré Město je jediná kovová zoo v Evropě.
Nachází se v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Spatříte zde mnoho jedinečně propracovaných zvířat v životní velikosti vyrobených z kovového odpadu. Svojí propracovaností a dokonalostí překvapují mnoho našich návštěvníků. V současné době KOVOZOO obývá více než 170 zvířat a stále se rozrůstá.
www.kovozoo.cz

Zájemci o výlet hlaste se na tel. 724594605, nebo na helenavozakova@seznam.cz z důvodů zakoupení společné jízdenky.Dětský den a fotbal svobodní vs. ženatí

Zemědělství žije aneb dětský den v Zámrskách

Rok se s rokem sešel a přišel čas na tradiční dětský den zakončený fotbalovým zápasem Ženatí versus Svoboní. Bez této akce si u nás neumíme léto ani představit. Již po několik let se snažíme, aby naše dětské dny byly tématické a hlavně poučné. V loňském roce jsme si vyzkoušeli první pomoc, ošetřování či volání tísňových linek, tedy téma zdravotnictví a letos přišla řada na zemědělství. Zemědělství je všude kolem nás, tedy zvláště na vesnicích, a my často ani nevíme co nám roste na poli za domem. Co ještě nedávno živilo naše prarodiče a rodiče je dnes v pozadí naší konzumní společnosti.A to jsme se rozhodli změnit,alespoň na jedno odpoledne. Za přispění firmy Skalagro, a.s. Skalička se uskutečnil v Zámrskách dětský den s názvem Zemědělství žije, o pořadatelsví se opět podělily Ženy v akci Zámrsky a Sbor dobrovolných hasičů Zámrsky. Dne 11.7.2015 ve 14:00 to vypuklo se vší parádou a že se bylo na co dívat. Na hřiště najely kombajny, bagr, postřikovač i traktory, no přehled zemědělské techniky a děti nevěděly co dříve jestli soutěžit nebo prolézat stroje. Sedm soutěžních zastavení bylo různorodých, přiřazovali jsme k obrázků názvy zemědělských strojů, učili se dojit krávu na gumových vemenech, pohmatem poznávali plodiny například fazole, kukřici, okurky, česnek. Poznávali jsme zeleninu i rostliny, kde děti musely přiřadit plodiny k rostlinám, dále jsme určovali zvířata, jezdili slalom s naloženými kolečky v holínkách, házeli podkovami aj. No bylo co dělat i na co se dívat. Ale stejně si myslím, že největší zážitky měly děti ze strojů, troubili na sebe z kabin, točili volanty a plnými doušky si uživaly této ne příliš časté možnosti si posedět třeba ve zmíněném kombajnu či postřikovači. Ale všechno jednou končí, a tak se hřiště zazelenalo,bohužel ne čerstvou trávou,ale tričky s heslem dne, které na sebe děti oblékly a společným vyfotografováním  a odjezdem veškeré techniky dětský den skončil. Úspěch to byl veliký, akce se moc povedla a všichni jsme byli nad míru spokojeni. Chtěla bych velmi poděkovat firmě Skalagro, a.s. Skalička za jak finanční, tak organizační výpomoc a prezentaci své činosti a ochotu zapůjčit techniku během žní. Zvláště chci poděkovat paní Marceli Vozákové a panu Václavu Vozákovi za detailní přípravu soutěží a všeho kolem,objetovali tomu spoustu času i energie čehož si moc vážíme. Rovněž děkuji Ženám a Hasičům za vzornou spolupráci.

Ale den nám ještě neskončil a na dětský den volně navázal již výše zmiňovaný tradiční fotbalový zápas Ženatí proti Svobodným. Rok od roku nám přibývá ženatých, ale zároveň nám naskakují i nové generace svobodných,takže složení týmů je proměnlivé. Zápas je to velice důležitý jako o mistrovství světa, ano tak vážně jej hráči berou,a proto se důsledně celé odpoledne popichují narážkami na věk apod. Kdysi platívalo, že kdo chtěl v tomto zápase vyhrát musel se oženit. Poslední dobou už to až taková pravda nebývala,ale v letoším roce se stala věc nevídaná. Obvykle zápasy končívaly vysokými počty branek a tentokráte v regulérním čase padly branky jen čtyři, konečný výsledek byl tedy nerozhodný a přišly penalty, které rozhodly. Letos jsou v Zámrskách nelepší Ženatí. No a vzhledem k tomu, že se žádná akce v Zámrskách neobejde bez plně vybaveného kiosu, vítězství i prohru hráči řádně spláchli a napříč týmy oslavovali až do pozdních nočních hodin. Tak to byl událostmi nabitý 11.červenec 2015 v Zámrskách.

 

                                                                                                                     Zdeňka HašováČarodějnice

V Zámrskách řádily čarodějnice
Máme konec dubna, s ním přišla filipojakubská noc, noc čarodějnic. A tak obec a spolek žen nelenili a navázali na akci, která již v naší vesnici několikrát proběhla, tedy na pálení čarodějnic. Dne 30.dubna 2015 po zimně zase ožilo naše hřiště, s ním i kiosek, tentokráte spíše jedová chýše s roztodivnou nabídkou lektvarů i občerstvení a v 17:00 hod to vypuklo. Čarodějnic a čarodějů se sešlo požehnaně, a to by jsme nebyly my, abychom si jejich čarodějné umění neověřily. U stolečků, které hlídaly zasloužilé čarodějky se míchali kouzelné elixíry, navlékali pavučiny, lovili myš v pytli, nechyběl hod koštětem či cesta bludištěm. Vrcholem celého odpoledne bylo upálení čarodějnice Kanimůry na hranici, kolem které jsme si samozřejmě zatančili, zarecitovali i zaječeli. Odměnou pro všechny byl špekáček, který jsme si společnými silami opekli na hranici. Oficiální část sice tímto skončila, ale volná zábava se ubírala dál, děti dováděly, dospělí poseděli, prostě příjemný podvečer pro všechny. Zahájení sezóny na hřišti tedy proběhlo ke spokojenosti všech, počasí byť chladnější nás nezradilo a vše se tedy vydařilo. Moc děkuji pořadatelkám, Dáši a Adéle za starost o kios a všem pomocníkům co přiložili ruku k dílu a do nové sezóny přeji, ať máme na hřišti veselo až do zimy.
Zdeňka HašováKurz háčkování

Předvelikonoční tvoření v Zámrskách

Po troše odpočinku se daly Ženy v akci opět do pilné práce. V letošním roce jsme se rozhodly předvelikonoční čas využít jinak než úklidem, výzdobou, i když i to všechno samozřejmě v našich domácnostech proběhlo. Po velké a dlouhé přípravě jsme se 28.3.2015 sešly v zasedací místnosti obecního úřadu. Záměrně píši sešly, protože se jednalo o ryze ženskou záležitost o háčkování. Účat byla velkým překvapením a to nás moc těší. Sešly se úplné začátečnice i mírně pokročilé a bylo z čeho vybírat. Háčkovaly se čepičky, barety, halenky, síťovky, kytičky... Kdo nestihl základy všeho, dostal návod v tištěné podobě a světe div se po pár minutách zápolení i úplní začátečníci vypadali jako by háček drželi v roukou odjakživa. Čas u háčků, kávy a zákusků utíkal jak o závod, najednou byl večer. Z ohlasů zůčastněného okolí bylo cítit nadšení i radost z něčeho nového, všichni odcházeli odpočatí a veselí, a už teď je zájem o další kurz. Tak uvidíme,snad někdy na podzim se opět sejdeme s háčky v ruce a budeme se chlubit svými dílky. Za organizátorky mohu říci, že akce byla více než vydařená a i my jsme moc spokojené. Děkuji tímto všem co se na přípravě či samotném dni nějak podíleli a těším se, že takových odpočinkových aktivit bude jen přibývat.Muzikál Mamma Mia!

   

   Protože se sešel rok s rokem a my jsme měli první výročí od vzniku založení, slavilo se MDŽ, byla to naše první výroční schůze..... no důvodů bylo dost, abychom jsme si odpočinuly od našich dětí a mužů a vyrazily na malý výlet do daleké Prahy. Ráno nás odvezl Pavel Vinklárek na vlak do Hranic a my jsme si počkaly na Regio Jet a už jsme si to mířily ku Praze. Kafíčko, zákuseček prostě relax. Lenka je žena činu a připravená na vše, v kabelce jí nechybí klubíčko a háček i něco ostřejšího, protože měla narozeniny. Cestou vlakem jsme stihly probrat co se dalo a ani jsme se nenadály a byla tu Praha. Protože bylo poledne courly jsme se Václavákem a daly jsme si v Mekáči něco k snědku. Pak jsme se přesunuly k Vyšehradu, kde se v kongresovém centru hrál muzikál Mamma mia, myslely jsme že jsme tam dost v předstihu, protože byly dvě hodiny a muzikál začínal ve tři, ale jaké bylo překvapení, hromady lidí kteří mířily za stejným kulturním zážitkem jako my. A už nám začíná šou, skvělé obsazení Machálková, Langmajer, Vítek, Kolář, Lounová.... a písničky které důvěrně známe, stěží jsme se udržely v sedadlech a u poslední herci roztančili celý sál a my jsme konečně mohly dát průchod emocím. No prostě zážitek ze kterého budeme ještě pár dní čerpat pozitivní energii. Po představení přejíždíme k nádraží a protože máme ještě trochu času jdeme k Prašné bráně a k orloji. Den nám uběhl strašně rychle a už je tu zpáteční vlak a sním i tvrdá realita, která nás čeká doma, unavené plačící dítě ve vlaku... No a jsme v Hranicích, kde na nás čeká opět Pavel Vinklárek, aby nás odvezl k našim drahým polovičkám.                                                                                                                                                                             Co říct závěrem, proč se nepochválit, tohle byla zasloužená odměna za všechno co děláme.....Maškarák

Mach a Šebestová roztančili kulturní dům v Zámrskách

  V Zámrskách bylo opět veselo, dne 14.2.2015 uspořádali SDH Zámrsky a Ženy v akci Zámrsky již tradiční a velmi oblíbený maškarní bál. Sál kulturního domu ožil všemi možnými maskami od kosmonautů, přes berušky a princezny až po tygry. Podívaná to byla pestrobarevná, obzvlášť při průvodu masek. Téma letošního bálu bylo Mach, Šebestová a utržené sluchátko, a tak kam oko pohlédlo viselo sluchátko nebo Machovy brýle a před pódiem dokonce Mach a Šebestová i s Jonatánem v životní velikosti. To, ale zdaleka nebylo vše. Děti čekalo soutěžení se školní a večerníčkovou tématikou pod taktovkou tety Helče jako Macha a tety Marcely jako Šebestové. Soutěžilo se ve sbírání mašli do večerníčkovy čepice, v malování sluníček, honěná s kočičkou v sedě, slalom na odrážedlech atd. No div, že nám z toho mumraje nespadl kulturní dům. Každý soutěžící dostal po každé soutěži sladkou odměnu. Zase jsme se zdokonalili v tanci za pomoci Dády Patrasové i Míši a nechyběl tanec zvaný Vosy, veliký hit internetu. Odpoledne ještě zpestřilo vystoupení Pastelek z Kelče s aerobickem pro mladší děti a vše završila velmi bohatá tombola. Celý bál návštěvníky lákal kiosek s občerstvením všeho druhu, ke kávě případně svařáku přišel vhod dezert v podobě tiramisu, jablečného pyré či balíčku domácích pecáků s trubičkou a větrníky, no bylo z čeho vybírat až se sliny sbíhaly.Odpoledne uteklo jako voda a my víme, že i přes nižší účast než bývá obvyklé, zřejmě úřadovala chřipka, jsme úkol splnili, děti odcházely spokojené, unavené a to byl cíl.

Chtěla bych moc poděkovat všem organizátorům, hasičům za kiosek i moderování, Ženám za vyzdobení kulturního domu i za zabavení všech dětí, a hlavně našim šikovným pekařkám, paní Blaženě Hašové a Zdeňce Hašové st. za trubičky a pecáky, paní Marii Hašové za její úžasné větrníčky. Všem děkujeme za obětovaný čas,práci a podporu, kterých si moc vážíme.

 

                                                                                                                                            Zdeňka HašováShrnutí roku 2014

Rok 2014 a Ženy v akci

Tak nám skončil rok  a začal nový, zase máme čisté stránky diářů a pomalu, abychom je začali plnit daty našich akcí. Rok 2014 byl pro náš spolek dle mého názoru velmi úspěšný, byl to rok našeho založení a od března jsme toho stihli velké množství.

Prvním našim počinem byly ne příliš úspěšné Velikonoční dílny dne 5.3.2014. Ne, že by se nepovedly, to právě naopak,ale zklamal nás počet lidí. I když vzít to kolem dokola, i komornější akce mají své kouzlo a atmosféra udělá hodně. Prostě jsme si to i tak užily.

Pod názvem Den zdraví jsme se 17.5.2014 pěkně zapotily u tří druhů cvičení, protáhly jsme se při aerobiku, zatančily si při zumbě a vyzkoušely všechny svaly u pilátes. Byl to mazec,ale parádní. Troufám si říct, že úspěch byl veliký. Užily jsme si to všechny, ochutnávka zdravých pomazáneky a dobrot se taky povedla a Peťa Perutková má od té doby plné ruce práce s výrobou sýrů pro nás všechny.

Přišlo léto a náš spolek dostal pod správu kulturní dům. Důvod k oslavě to asi nebyl, dneska už víme co je s tím práce a starostí, ale myslím si, že se hnulo k lepšímu spousta věcí a kulturák nám pomalu kvete. Dostal novou výzdobu, po x letech je celý vypraný a vydrbaný od shora až dolů a kalendář jeho užívání je taky dost plný, takže všechno šlape jak má. Samozřejmě jsme lehce zkrášlily i okolí, zatím je osázený jen jeden záhonek,ale zato se krásně chytil a už letos nám dělal radost.

Spolu s SDH jsme v červenci,přesněji 12.7., uspořádaly Dětský den se zaměřením na zdravotnictví.  Úspěch byl veliký. Rodiče i děti zářili spokojeností, něco nového se přiučili. A moje drahá Ostravská část rodiny byla velmi nadšená, že umíme vymyslet vzdělávací zábavu bez mrknutí oka. Jó hold Zámrsky nejsou žádné béčka!!!

A pak přišlo září, spolky se spojily a za velké pomoci a obětavosti Radka Schmuckera i obce  proběhly Zámrské hody. Tato dvoudenní záležitost, která proběhla 27. 9. - 28.9. 2014 byla úspěšná i neúspěšná. Je to sporné, myslím, že z toho máme všichni lehce smíšené pocity. Sobota se celkem vydařila, dozvěděli jsme se něco nového o historii našeho okolí od pana Pavlů, hrála nám živá hudba, u fotek občas nebylo k hnutí a volná zábava se protáhla do pozdních nočních hodin. Děti okupovaly skákací hasičské auto i herní koutek, o některých jsme až do večera ani nevěděli. Neděle ta už byla slabá, do průvodu na mši přišlo méně lidí, než jsme čekali, vyšli jsme pozdě kvůli špatné komunikaci.Otec Jan kvůli úrazu čekal v kostele a my u hasičárny.  Po mši se k nám do kulturního domu připojila jen hrstka lidí. Na všechny čekal řízek a bramborový salát a nic. Neděle byla snad nejslabší. No uvidíme příště, třeba se účast vylepší, i když ti co přijít chtěli přišli.

Dne 13.11. jsme konečně nic nechystaly a prostě si zašly se svými protějšky a známými či příbuznými do divadla. Pravda nejeli jsme daleko jen do Hranic na Střelnici a divadlo přijelo za námi. Eva Holubová, Ivana Chýlková, Mojmír Maděrič a Jan Holík se nám představili v komedii Klára a Bára. No bylo to velmi veselé a dobře jsme se bavili. Konečně někdo něco pořádal pro nás.

Po měsících čtení a přípravy jsme mezi námi v Zámrskách přivítaly paní Jaroslavu Černou spisovatelku, žijící v v Teplicích nad Bečvou. Sešly jsme se  15.11. v zasedací místnosti obecního úřadu. Opět nás nebylo moc,ale nakonec se to ukázalo jako veliké plus. Popovídali jsme si o knihách, jak vznikají o jaká témata se paní Černá zajímá, co má v plánu, přečetla nám ze své nové pohádkové knihy jednu kapitolu nebo chcete-li pohádku. Dozvěděly jsme se něco o regresích i ezoterice a bylo to moc zajímavé povídání. Užily jsme si to všechny, odnesly si knihy a spoustu pozitivní energie.

Hned druhý den 16.11. náš kulturní dům rozezněly tóny vážné i nevážné hudby. Dámské trio z ZUŠ Hranice nás provedlo pomocí hudby staletími. Takový pohodový odpočinkový a komorní koncert. Opět účast nebyla velká,ale účinkující se nám ze vstupného podařilo zaplatit. Tuto akci vymyslel náš kamarád Radek Schmucker a my mu s tím trošku pomohly a bylo to moc fain, tak snad příště přilákáme víc lidí.

No a přišel prosinec, ten byl taky hrozně nabitý. Začalo to 7.12. předvánočními dílnami, na rozdíl od těch velikonočních ty měly úspěch. Alespoň co dopočtu zúčastněných a dobré nálady, i když tu my máme stále. Vyráběli jsme o sto šest a vzniklo z toho hromadu pěkných vánočních dekorací z vatových tampónku, těstovin, kávy apod. Užili jsme si opravdu všichni a bylo to moc fain.

9.12. jsme měly takový malý,dá se říct, vánoční večírek, v Hranicích v Bonveru. Čistě dámská jízda s Halinou Pawlovskou co dodat.Plno smíchu, Halina je výborná a vtipná vypravěčka, nadsázky a veselých komentářů jak k její kypré postavě i k životním událostem. Bylo to parádní, sešly jsme se v plném počtu,přijaly novou členku Lenku Kubešovou, no výjezdní zasedání jak má být.

10.12. proběhlo tradiční zpívání koled u našeho vánočního stromu, tak u nás po druhé Česko zpívalo koledy. Organizace byla veliká, lidí mraky, chybička se sice zase vloudila,ale to už tak u nás bývá. Tentokrát nás doprovodila na klávesy Lenka Kubešová a zase i přes nedostatky jsme se posunuli k lepšímu. Důležité bylo, že naši spoluobčané přišli a společně jsme vytvořili příjenou a přátelskou předvánoční atmosféru.

Posledním počinem roku se stala sbírka ošacení, domácích potřeb, hraček, nádobí pro azylový dům v Havířově.Ve dnech 15. - 19. 12. paní Ledvinová trpělivě na obecním úřadě přijímala pytle všech zmíněných věcí, fotografovala příchozí,a tak díky všem dobrým lidem v naší obci a nejen jim 21.12. odjelo naložené hasičské auto do Havířova. Osobně jela věci předat Helča, Markétka, Radek, Pavel Vinklárek a Arnošt. Věci přebírala paní ředitelka, od pohledu milá a příjemná paní a věřím, že s radostí. Předávání jsme se nezúčastnila,ale podle Helčina vyprávění, setkávají se tam dnes a denně s velmi smutnými a šílenými příběhy maminek a dětí. Originál vyprávění poskytuje Helča.

A tak nám ten rok skončil silvestrovským fotbalem, bruslením, děti se svezly na bobech a sáňkách v koňském vleku a vše vyvrcholilo všeobecným veselením v kulturáku. To už samozřejmě nebylo v naší režii.

Co dodat na závěr. Rok to byl co do množství akcí nabitý a úspěšný. Bylo nás všude vidět a bylo o nás taky všude slyšet, hlavně v novinách. Přibyly nám dvě členky Peťa Perutková a Lenka Kubešová, spoustu věcí jsme se naučily a ze spousty věcí jsme se poučily. Pochopily jsme a doufám, že s námi i ostatní, že jsme holky šikovné a nebojíme se s ničím poprat. Každá umíme něco jiného, můžeme se ledacos jedna od druhé přiučit, a tak se vzájemně doplňujeme. Musím poděkovat všem co s námi spolupracovali a pomáhají nám.Radkovi, některým z řad hasičů, hlavně Pavlovi Vinklárkovi, obci i myslivcům a hlavně našim rodinám a partnerům, že s námi mají trpělivost.

Tak milé Ženy díky za ten minulý rok a vzhůru do toho nového, snad se taky vydaří. Hodně štěstí,  zdraví a lásky, pevné nervy a hodně elánu!!!!!

 

                                                                                                                             Zdenka

 Myslivci

Hon a poslední leč v Zámrskách

                Poslední dobou se toho v naší obci děje celkem hodně, nevím jestli je to tím adventním časem nebou dlouhými večery, prostě to tu teď žije. O pomyslný vrchol všech akcí se postaralo Myslivecké sdružení Doubek Zámrsky  uspořádáním tradičního honu s večerním posezením pro občany. V letošním roce se členové spolku, hosté a příznivci myslivosti sešli 13.12.2014 v 8:00 hod. u kulturního domu, aby společně obešli svoji honitbu. Účast byla veliká, 35 střelců a 30 honců ulovilo 19 zajíců. Počasí myslivcům přálo, nepršelo, nesněžilo a bylo i nezvykle teplo,  až na to bahno si myslím, že se hon vydařil soudě podle večerních spokojených úsměvů všech zúčastněných. Hon byl trubači ukončen a mohlo začít posezení s tancem, tombolou, výborným srnčím gulášem a volnou zábavou. Nechybělo klasické občerstvení v podobě piva a slivovice bez toho by to asi ani nešlo. Kultruní dům praskal ve švech, takové množství lidí pohromadě už dlouho nezažil, stále se od někud přinášely stoly a židle a lidé se mísili, nálada byla velmi veselá. Tančilo se možná i zpívalo. Byl vyhlášen král a královna honu a ocenění samozřejmě získal i pan Ševčík, který za jeden večer skolil 6 divočáků, což je výkon v našich končinách nevídaný, klobouk dolů.Zábava volně plynula do pozdních nočních hodin a bohatá tombola to vše jen umocnila. Tak velké díky za celou vydařenou akci.Nezbývá než dodat lovu zdar a hodně úspěchů našim myslivcům i v příštím roce.

 

                                                                                                              Zdeňka HašováPaprsky

 

V Zámrskách zazpívaly Paprsky

  Adventní koncerty v naší obci mají již několilaletou tradici a letos tomu nebylo jinak. V sobotu 13.12.2014 se kaplí sv. Václava v Zámrskách nesly moderní rytmy s chytlavými, duchovními texty, přijely k nám Paprsky. Paprsky jsou kapela křesťanské mládeže posbírané po celé Moravě a Slezku, a doslova naši kapli rozzářily. Jsme rádi, že se podařilo tento hodinový koncert uskutečnit, skupina v naší kapli hrála naposled před zhruba deseti lety a to je velice dlouhá doba. Amosféra byla výborná, mladí usměvaví lidé, plní pozitivní energie, skvělá hudba i zpěv, nemělo to chybičku. Kdo přišel z domu unavený předvánočním shonem nádherně si odpočinul a načerpal síly na další dny. Příjemné, přátelské, takřka rodinné setkání umocněné prostředím naší kaple, to byl koncert Paprsků, který tak strašně rychle utekl. Nezbývá než poděkovat za náladu, která nám byla prostřednictví hudby věnována, poděkovat za nevšední zážitek a těšit se na další setkání. Díky Paprsky a jen tak dál.

 

                                                                                                              Zdeňka Hašová
IMG_20200117_191509.jpg

Jedna z příprav pyžamového bálu

Zajíčci na tahu11. Ženy foto.jpg

 

 

Video z koncertu Dámského tria

Largo z 9.symfonie A. Dvořáka
small004[3].jpg