Nejblížší akce


 

 

Podzimní pohlazení duše hudbou

Datum konání: 16. 11. 2014

Náš kamarád Radovan Schmucker organizuje koncert.
Dámské trio zahraje jen pro nás 16.11. v 19.30h. v Kulturním domě v Zámrskách. Bude to neformální poslechový večer komorní hudby smyčců s příčnou flétnou pro dospělé. (Vstupné 100,-Kč)
 


Beseda se spisovatelkou Jaroslavou Černou

Datum konání: 15. 11. 2014

Jaroslava Černá, spisovatelka, regresní terapeutka, reiki, zen tarot, I-ťing, přijala pozvání do Zámrsk na besedu.

Začátek besedy v 16h. na Obecním úřadě v Zámrskách.

V současné době se věnuje psaní historických a esoterických románů, výkladů karet, čínského orákula I-ťing a je regresní terapeutkou. Teď v říjnu jí vyšly dvě nové knihy. Historický román "Zakázaná  láska" a moc krásné pohádkové příběhy "Klárka v zahradě splněných přání".Cerná.pdf

 

Nové knížky Jaroslavy Černé

 Vážení přátelé, příznivci literatury,
oznamuji Vám, že tento týden se shodou náhod objevily na pultech knihkupectví mé dvě nové knihy. Historický román "Zakázaná láska," je skutečným milostným příběhem královského syna Ferdinanda Habsburského a Filipiny Welserové. Tato dvojice vstoupila do historie svou láskou navzdory otci císaři, církvi i šlechtě a navždy ji připomíná letohrádek "Hvězda." V této době také vznikl známý a dosud nerozluštěný "Voynichův rukopis.
Další kniha s názvem "Klárka v zahradě splněných přání" je souborem pohádkových příběhů pro děti, rodiče i dědečky, doplněná krásnými ilustracemi. Věřím, že každý si v ní najde "to své." A všem Vám přeji, pokud se Vám dostane do rukou, ať se u Vás objeví skřítek s oranžovou čepičkou a navždycky u Vás zůstane i se svým vzácným darem.
Přeji krásné pohodové dny
Jaroslava Černá
 


Lampionový průvod s pohádkou

Datum konání: 27. 10. 2014

Obec Zámrsky pořádá lampionový průvod. Sraz v 17.30 u hasičárny. Vezměte si sebou lampiony, lucerničky, světýlka a půjdeme se osvětlenou cestičkou projít do kulturáku, kde se promítne pro děti pohádka a bude přichystáno něco málo k občerstvení.  Zámrské hody

Datum konání: 27. 9. 2014 - 28. 9. 2014

Ve spolupráci s hasiči, myslivci a s MASkou Hranice, připravujeme

Zámrské hody s výstavou fotek Zámrsky v proudu času.

Výstava:

Určitě stojí za shlédnutí asi 500 fotek ze šuplíků našich spoluobčanů. Přijděte nám pomoct poznat tváře vašich blízkých. Kde jsme nepoznali, bude možnost doplnění. Fotky jsou naskenovány, upraveny a vyvolány v jednom formátu. Výstava bude otevřena po oba dva dny.

Děti měly možnost fotit do soutěže Zámrsky jak je vidím já. Fotky budou součástí výstavy. V sobotu máte možnost fotce která se vám nejvíc bude líbit dát hlas. Vyhodnocení proběhne v 17hod. fotografem Radovanem Schmuckerem.

Sobota:

Od 16 hod zahraje hudba Nejistota z Hustopeč nad Bečvou

Kapela nabízí multižánrový velmi široký repertoár posbíraný za desetiletí praxe jednotlivých hudebníků. Od lidovek a autorských polek, valčíků, tang apod. přes šlágry světové i domácí swingové, country a populární hudby, až po český pop a nejnovější hity především domácí produkce. Oblíbeným zpestřením jsou různé speciální předělávky a hudební legrácky.

Občerstvení bude bohaté, k snědku budou zabijačkové výrobky jako jsou klobásky, jitrničky, tlačenka, myslivci uvaří zvěřinový gulášek, ženy napečou koláče a zákusky. Proudem poteče pivo, svařák a najde se i něco ostřejšího.

Děti se můžou vyřádit na skákacím hradě ve tvaru hasičského auta a zklidnit se můžou v hracím koutku.

Neděle:

Průvod s kapelou od hasičské zbrojnice do kostela na sváteční mši. Po mši průvodem do kulturního domu kde máme možnost zakoupení oběda. Bude řízek s bramborovým salátem za lidovku. Kdo přijde později může si dát uzený kabanos, nebo kafíčko a zákusky.

Opět bude možnost shlédnutí výstavy fotek "Zámrsky v proudu času".

Pokud bude zájem zahraje nám dechová kapela z Kelče.

 

 

 

 

 
IMG_20200117_191509.jpg

Jedna z příprav pyžamového bálu

Zajíčci na tahu11. Ženy foto.jpg

 

 

Video z koncertu Dámského tria

Largo z 9.symfonie A. Dvořáka
small004[3].jpg